No products
Ingredients:
Cabbage, pepper, cucumber, onion, vinegar, salt, sugar, acid: citric acid
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 90084331 |
| Content in gr | 280 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 33 kcal / 138 kJ |
| Fat | 0.1 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 6 g |
| - of which sugars | 6 g |
| Protein | 0.6 g |
| Salt | 1.51 g |
Austria's leading manufacturer of pickled...
Made from hand selected fruits with sugar and...
Austria's leading manufacturer of pickled...
Austria's leading manufacturer of pickled...
Austria's leading manufacturer of pickled...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Made from hand selected blackberries with sugar...
Made from hand selected black cherries with...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Classic Viennese Preserve, brandy...
Austria's leading manufacturer of...