No products
Ingredients:
Carrots, water, sugar, salt, lemon juice
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 90084348 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 30 kcal / 126 kJ |
| Fat | 0.1 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 5.7 g |
| - of which sugars | 5.6 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.79 g |
Made from hand selected cranberries with sugar...
Pure Fruit Delicious applesauce, sweetened with...
A great product from Hink Vienna manufactury....
Cumberland sauce(contains alcohol 1.3% by volume)
Classic Viennese Preserve, brandy...
Classical Viennese fruit syrup
Gift set "Black Box" with 25 delicious...
Made from hand selected strawberries with sugar...
Classical Viennese fruit syrup
Viennese Horseradish sweet-sour
Austria's leading manufacturer of...