No products
Ingredients:
Colourful peppers, alcohol-vinegar (pure fermented vinegar), salt, sugar
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| Content in gr | 110 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 59 kcal / 247 kJ |
| Fat | 0 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 12 g |
| - of which sugars | 6 g |
| Protein | 1.3 g |
| Salt | 2.2 g |
Fine pickled vegetables, colourful...