No products
110014
New product
This product is no longer in stock
Ingredients:
Cucumbers, vinegar, sugar, salt, spices, herbs, vegetable spices , acid: citric acid, mustard seed
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| Content in gr | 170 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 29 kcal / 121 kJ |
| Fat | 0.1 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 5.5 g |
| - of which sugars | 5.5 g |
| Protein | 0.3 g |
| Salt | 1.75 g |
Made from hand selected fruits with fructose...
Sour cherries compote, Whole fruits with...
Classical Viennese preserves with fine spirits,...
Austria's leading manufacturer of pickled...
Viennese Horseradish sweet-sour
Austria's leading manufacturer of pickled...
Staud's Vienna sugar reduced version with high...
Made from hand selected apricots with fructose...
Pure Fruit Delicious applesauce, sweetened with...
Austria's leading manufacturer of pickled...
Fine pickled vegetables, sweet and...