No products

Ingredients:
Sour cherries, sugar, Kirschwasser (1.5%), gelling agent pectin, lemon juice
Note:
Despite the careful removal of fruit stones, it might be possible that parts thereof be included.
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 90084874 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 247 kcal / 1033 kJ |
| Fat | 0.3 g |
| - of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 58.4 g |
| - of which sugars | 57.8 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0 g |
Made from hand selected apricots with sugar and...
Classical Viennese preserves with fine spirits,...
Made from hand selected sour cherries with...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Made from hand selected blood orangens with...
Made from hand selected fruits with sugar and...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Made from hand selected fruits with fructose...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Classic Viennese stewed apricots
Classical Viennese preserves with...