No products
Ingredients:
Cucumbers, vinegar, sugar, salt, spice extracts, onion, pepper, dill, tarragon, MUSTARD GRAINS
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| Content in gr | 160 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 42 kcal / 176 kJ |
| Fat | 0 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 8.1 g |
| - of which sugars | 6.4 g |
| Protein | 1.3 g |
| Salt | 2.16 g |
Delicious applesauce, finely seasoned
Austria's leading manufacturer of pickled...
The finely tuned variation of 8 selected young...
Made from hand selected fruits with sugar and...
Ginger candied "crystal"Weight: 140g
Austria's leading manufacturer of pickled...
Made from hand selected oranges with sugar and...
Made from hand selected blood oranges with...
Cumberland sauce(contains alcohol 1.3% by volume)
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Classic Viennese gherkins, sweet and...