No products
Ingredients:
Mushrooms, A:Herbs alcohol vinegar (pure fermented vinegar), D,CH: vinegar, sugar, salt, spices, MUSTARD GRAINS, citric acid, antioxidant: ascorbic acid
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 90084409 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 35 kcal / 146 kJ |
| Fat | 0.1 g |
| - of which saturates | 0.1 g |
| Carbohydrate | 5.7 g |
| - of which sugars | 2.8 g |
| Protein | 2.7 g |
| Salt | 1.73 g |
Classic Viennese stewed apricots
Austria's leading manufacturer of pickled...
Austria's leading manufacturer of pickled...
Cherry compote, whole fruit with stoneDrained...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
A great product from Hink Vienna manufactury....
Austria's leading manufacturer of pickled...
Made from hand selected blood orangens with...
Wine jelly (5.2% alcohol by volume)Cuvee Red...
Staud's Gift Set "Edition Sisi & Franz".In...
Austria's leading manufacturer of...