No products
Ingredients:
55 % premium wine ( Beerenauslese - contains SULPHITES ), sugar, gelling agent pectin, lemon juice concentrate
Contains alcohol.
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 9008400302992 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 231 kcal / 967 kJ |
| Fat | 0 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 50 g |
| - of which sugars | 48 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0 g |
Classical Viennese preserves with fine spirits,...
Classic Viennese Preserve, brandy...
Old Viennese plums, finely spiced
The Chardonnay Beerenauslese jelly is very...
Austria's leading manufacturer of pickled...
Austria's leading manufacturer of pickled...
Made from hand selected rose hips sweetened...
Classic Viennese Preserve, brandy...
Gift set "Black Box" with 25 delicious...
Fruits in Alhohol (16 vol%)Not suitable for...
Wine jelly (4.2 vol % alcohol)Muskat...