No products
Ingredients:
55 % premium wine ( Beerenauslese - contains SULPHITES ), sugar, gelling agent pectin, lemon juice.
Contains alcohol.
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 9008400301834 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 236 kcal / 987 kJ |
| Fat | 0 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 50.8 g |
| - of which sugars | 48.2 g |
| Protein | 0.2 g |
| Salt | 0 g |
Made from hand selected fruits with sugar and...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Wine jelly (5.2% alcohol by volume)Cuvee Red...
Classical Viennese fruit syrup
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Made from hand selected sour cherries with...
A great product from beekeeper Neber. This...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
The limited jams of Stauds - unique in taste. -...
The jelly of the Beerenauslese Cuvee...