No products
Ingredients:
Apple (55 %), onion (25 %), garlic (1% ), sugar, cider vinegar, raisins, ginger, salt, spices
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 9008400301728 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 115 kcal / 481 kJ |
| Fat | 0.3 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 26 g |
| - of which sugars | 24.7 g |
| Protein | 0.8 g |
| Salt | 0.45 g |
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
A great product from Hink Vienna manufactury....
Made from hand selected strawberries with sugar...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Made from hand selected fruits with sugar and...
A great product from Hink Vienna manufactury....
Staud's Vienna sugar reduced version with high...
Austria's leading manufacturer of pickled...
Delicious applesauce, finely seasoned