No products

Ingredients:
Apricots, apricot distillate (25%), sugar
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 9008400301735 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 94 kcal / 393 kJ |
| Fat | 0.1 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 15.2 g |
| - of which sugars | 14.6 g |
| Protein | 0.6 g |
| Salt | 0 g |
Classical Viennese fruit syrup
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Classic Viennese Preserve, brandy...
Classical Viennese preserves with fine spirits,...
Fruits in Alhohol (18 vol%)Not suitable for...
Wine jelly (5.2% alcohol by volume)Cuvee Red...
Classic Viennese Preserve, brandy...
Fruits in Alhohol (16 vol%)Not suitable for...
Sour Cherry fruit spread with chocolate cuverture
Made from hand selected fruits with sugar and...
Fruits in Alhohol (16 vol%)Not...