No products

Ingredients:
Blueberry, apple fruit sweetness, apple juice concentrate, gelling agent pectin, lemon juice concentrate
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 90084645 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 180 kcal / 753 kJ |
| Fat | 0 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 41 g |
| - of which sugars | 39 g |
| Protein | 0.6 g |
| Salt | 0 g |
Pure Fruit Delicious applesauce, sweetened with...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Made from hand selected fruits sweetened with...
A great product from Hink Vienna manufactury....
Old Viennese plums, finely spiced
A great product from Hink Vienna manufactury....
Classical Viennese preserves with fine spirits,...
A great product from Hink Vienna manufactury....
Apricot compote with apple juice concentrate....
Fruits in syrupDrained weight: 180g
Made from hand selected blueberries...