No products

Ingredients:
Apricots, apple fruit sweetness, apple juice concentrate, gelling agent pectin, lemon juice concentrate
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 90084607 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 179 kcal / 749 kJ |
| Fat | 0 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 43 g |
| - of which sugars | 40 g |
| Protein | 0.8 g |
| Salt | 0 g |
Sour Gherkins in vinegarDrained weight: 160g
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Classic Viennese Preserve, brandy...
Classical Viennese fruit syrup sweetened with...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Made from hand selected blueberries sweetened...
Made from hand selected fruits sweetened with...
Pure Fruit Delicious applesauce, sweetened with...
The limited jams of Stauds - unique in taste. -...
Made from hand selected raspberries with sugar...
Made from hand selected fruits...