No products
Ingredients:
Strawberry, sugar, concentrated lemon juice, gelling agent pectin
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 9008400300110 |
| ---------- | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 226 kcal / 946 kJ |
| Fat | 0 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 54 g |
| - of which sugars | 54 g |
| Protein | 0.6 g |
| Salt | 0 g |
Made from hand selected apricots with sugar and...
Made from hand selected pears with fructose and...
Classic Viennese Preserve, brandy...
Made from hand selected strawberries with sugar...
Made from hand selected rosehips with fructose...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
"Staud's Limited Preserves" - best location,...
Made from hand selected strawberries with sugar...
Made from hand selected sour cherries with...
Made from hand selected strawberries...